Kancelářský nábytek

Slovník vybraných pojmů

V rámci služeb pro naše zákazníky se postaráme o návrh interiéru, odbornou konzultaci, dopravu, montáž a později i o případný záruční i mimozáruční servis.

Dřevotřísková deska (DTD):

Aglomerovaná deska z dřevěných štěpků různých rozměrů, které se ve spojení s formaldehydovým lepidlem mění za vysokých teplot lisovacího tlaku v konečnou desku.

 

Laminovaná dřevotříska (LTD):

Dřevotřísková deska (DTD), která je na povrchu opatřena melaminovou fólií. Ta může být buď barevná nebo napodobuje vzhled dřeva. Oproti pravému dřevu je odolnější proti proti poškození, a je tedy velmi vhodná do kancelářských či jiných prostor s intenzivním provozem a požadavkem na jednoduchou údržbu.

 

MDF:

Jedná se o středně zhuštěnou dřevovláknitou desku, tvarově mimořádně stabilní, která je vhodná zejména pro tvarové frézování hrany i plochy a dále ideální pro laminaci, dýhování a lakování a taktéž se z těchto desek vyrábějí fóliovaná dvířka. MDF deska je mimořádně stabilní.

 

ABS hrana:

Plastová hrana se zaoblenými okraji a povrchem v barvě či dezénu dřeva stejným jako deska. Chrání hrany desek před mechanickým opotřebením a zvyšuje jejich životnost.

 

Rektifikace:

Slouží u kancelářských stolů a skříní k jemnému doladění výšky jednotlivých nohou či rohů. Tím je možné stůl či skříň osadit rovně i na podlaze s nerovnostmi, či přesně sladit výšku sousedících stolů či skříní.

 

Trnož (lub):

Je deska spojující nohy stolu v jeho podélném směru. Kromě ztužující funkce zvyšující stabilitu stolu tvoří také optickou clonu zakrývající částečně nohy uživatele.

 

Vložená dvířka:

Vložená dvířka skříně nebo čela zásuvek kontejneru jsou taková, kde při zavření je z čelního pohledu vidět korpus (tělo) skříně nebo kontejneru.

 

Naložená dvířka:

Naložená dvířka skříně nebo čela zásuvek kontejneru jsou taková, kde při zavření není z čelního pohledu vidět korpus (tělo) skříně nebo kontejneru.

 

Centrální uzamykání:

Používá se především u zásuvkových systémů, jak jsou např. zásuvkové kontejnery, kartotéky nebo registrační zásuvky. Centrálním uzamykáním se rozumí zamknutí několika zásuvek nad sebou pomocí jednoho zabudovaného zámku.

 

« Návrat na předchozí stránku